۱-ارائه مشاوره حقوقی در قراردادهای داخلی و خارجی شرکت‌ها و مؤسسات

الف) ارائه مشاوره حقوقی تخصصی درکلیه امور قراردادهای تجارت بین‌الملل شرکت‌ها و مؤسسات از جمله قراردادهای فن‌آوری اطلاعات خارجی، قراردادهای جوینت ونچر، قراردادهای فاینانس، قراردادهای لیسانس، قراردادهای فرانشیز، قراردادهای بیع بین‌الملل و قراردادهای نمایندگی خارجی.

ب) ارائه مشاوره حقوقی تخصصی در کلیه امور قراردادهای داخلی شرکت‌ها و مؤسسات از جمله قراردادهای فن‌آوری اطلاعات داخلی، قراردادهای خرید، قراردادهای راه‌اندازی، قراردادهای شراکت، قراردادهای سرمایه‌گذاری، قراردادهای فروش، قراردادهای مشارکت، قراردادهای نصب، قراردادهای کار، قراردادهای خدمات، قراردادهای اجاره و قراردادهای استخدام.

۲-پیگیری موضوعات مرتبط با مالکیت فکری شرکت‌ها و مؤسسات

پیگیری کلیه حقوق مرتبط با مالکیت فکری شرکت‌ها و مؤسسات نظیر ثبت اختراع، ثبت علائم و برندهای تجاری و دعاوی مالکیت فکری توسط وکلای متخصص و حرفه‌ای.

۳-بررسی اسناد مالی شرکت‌ها و مؤسسات

رسیدگی به امور مربوط به اسناد و اوراق بهادار نظیر اسناد مالکیت، چک، سفته، سهام و اظهار نظر و ارزیابی حقوقی در خصوص اخذ اسناد مالکیت و اسناد تضمین اعم از چک‌ها، ضمانت نامه، سفته از اشخاص حقیقی و حقوقی طرف قرارداد با شرکت.

۴-پیگیری امور ثبتی شرکت‌ها و مؤسسات

انجام کلیه امور ثبتی شرکت‌ها و مؤسسات اعم از ثبت شرکت جدید، ثبت صورتجلسات مجامع عمومی و هیأت مدیره، ثبت صورت جلسات تغییرات شرکت اعم از کاهش یا افزایش سرمایه و… .

۵-پیگیری وصول مطالبات شرکت‌ها و مؤسسات

پیگیری کلیه وصول مطالبات شرکت‌ها و مؤسسات نظیر مطالبه و وصول کلیه چک‌ها، مطالبه و وصول کلیه سفته‌ها، مطالبه و وصول کلیه اسناد عادی، مطالبه و وصول اسناد قراردادی و مطالبه و وصول رسید دست نوشته.

۶-مشاوره و پیگیری امور بیمه‌ای شرکت‌ها و مؤسسات

الف-تهیه و تنظیم تفاهم‌نامه‌های تخصصی بین شرکت‌ها، مؤسسات و سازمان‌های بیمه‌گذار(دولتی و خصوصی) با شرکت‌های بیمه به منظور برخورداری از مناسب‌ترین پوشش‌ها و رعایت حقوق بیمه‌گذار در دریافت کامل و به موقع خسارات بیمه‌ای.

ب-خدمات‌رسانی حقوقی به شرکت‌ها و مؤسسات در زمینه‌های بیمه‌‌ای مختلف شامل: بیمه‌‌های کارگر و کارفرما، بیمه‌‌های عمر، بیمه‌‌های مسئولیت‌ مدنی ناشی از قرارداد‌ها، بیمه مسئولیت ناشی از عیب تولید، بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاری، بیمه آتش سوزی و بیمه‌‌های درمان.

۷-مشاوره و پیگیری امور مالیاتی شرکت‌ها و مؤسسات

پیگری و مشاوره حقوقی به شرکت‌ها و مؤسسات در خصوص ارائه اظهارنامه مالیاتی موضوع ماده ۱۱۰ قانون مالیات‌های مستقیم، پلمپ دفاتر قانونی، پرداخت حق تمبر، معافیت‌ها و حمایت‌های مالیاتی.

۸-مشاوره و پیگیری امور گمرکی و بازرگانی شرکت‌ها و مؤسسات

مشاوره و پیگیری امور گمرکی و بازرگانی شرکت‌ها و مؤسسات از جمله ارائه مشاوره قبل از واردات و صادرات، انجام تشریفات گمرکی، انجام امور مربوط به ترخیص کالا، معرفی حق‌العمل‌کاران گمرکی، مشاوره امور صادراتی، اخذ گواهینامه و مجوزهای بین‌المللی.

۹-مشاوره و رسیدگی به دعاوی و اختلافات مناقصه شرکت‌ها و مؤسسات

مشاوره و رسیدگی به دعاوی و اختلافات مناقصه شرکت‌ها و مؤسسات از جمله دعاوی ناشی از عدم رعایت مراحل فرایند برگزاری مناقصه، دعاوی ناشی از نقص در اسناد مناقصه و مسئولیت طرفین در رابطه با آن، دعاوی ناشی از ابلاغ و تنفیذ قرارداد و شروع کار، دعاوی مربوط به پرداخت‌ها، دعاوی ناشی از فسخ و تعلیق قرارداد، دعاوی مربوط به تحویل عملیات موضوع پیمان.

۱۰-پیگیری دعاوی و اختلافات شرکت‌ها و مؤسسات

پیگیری دعاوی و اختلافات شرکت‌ها و مؤسسات در مراجع قضایی و اداری از جمله دیوان عدالت اداری، هیأت‌های حل اختلاف اداره کار، کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌، هیأت‌های حل اختلاف مالیاتی و تعزیرات حکومتی.

۱۱-تنظیم اوراق قضایی برای شرکت‌ها و مؤسسات

تنظیم اوراق قضایی برای شرکت‌ها و مؤسسات از جمله دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه، لایحه تجدیدنظر خواهی، لایحه اعتراضیه و اظهارنامه.

۱۲-مشاوره حقوقی در کلیه امور درون سازمانی شرکت‌ها و مؤسسات

ارائه مشاوره حقوقی تخصصی در کلیه امور شرکت از جمله قواعد حاکم بر روابط شرکا و مدیران، تدوین آیین نامه‌های اداری و دستورالعمل‌های شغلی، پیگیری مسائل حقوقی مربوط به قانون و رسیدگی به پرونده‌های استخدامی و ارائه مشاوره حقوقی به کارمندان.